Witamy partnerów sieci

Szanowni Państwo.

Po cyklu odbytych spotkań z potencjalnymi uczestnikami sieci sprzedaży pod wspólna marka Made in Karpaty przystępujemy do kolejnego etapu realizacji projektu. W zakładce DOKUMENTY umieściliśmy szereg nowych dokumentów Sieci MADE IN KARPATY

Proszę zwrócić uwagę na stronę trzecią - KARTA PRODUKTU – dla każdego produktu/ usługi/ dzieła , należy wypełnić oddzielną kartę ( jedna karta dla jednego produktu/ usługi/ dzieła).

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Z kompletem dokumentów zapraszamy państwa na spotkanie do siedziby biura projektu w terminie do 19 lutego br. Dla celów weryfikacyjnych prosimy o zabranie ze sobą próbki zgłaszanego produktu/usługi lub jego fotografii, folderu.

Oczekujemy , po wcześniejszym potwierdzeniu spotkania w godzinach od 8.00 do 14.00 pod adresem:
Regionalna Izba Gospodarcza, ul. Rynek 15, 38-500 Sanok, Tel/fax 13 46 304 44
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W dzisiejszym świecie, słowa takie jak marketing, marka, reklama zyskały ogromną popularność. Mimo to większość przedsiębiorców nie dba o to, aby budować swoją markę, często tłumacząc się, iż na to stać tylko najlepszych.

Marka „MADE IN KARPATY” może być twoja. Jeśli masz pomysł, jesteś właścicielem produktu/usługi, a twoim problemem jest dotarcie do klienta, to nasza propozycja jest skierowana do Ciebie. Mamy możliwości i narzędzia - przyłącz się do nas. Rozpocznij od wypełnienia prostej ankiety.
ANKIETA OFERTY DOSTAWCY -DO POBRANIA

Zgłoszenia prosimy wysyłać drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie na adres Regionalna Izba Gospodarcza ul. Rynek 15 , 38-500 Sanok
kontakt telefoniczny: Tadeusz Szałankiewicz, Bogusław Połdiak
Tel/fax 13 46 304 44

MOŻEMY POMÓC W ZAKRESIE:
* inicjowania tworzenia nowych produktów,
* rozwijania poszczególnych elementów produktu regionalnego,
* komercjalizowania lokalnego produktu,
* promocji produktów regionalnych
* podejmowania działań na rzecz wprowadzenia rozwiązań korzystnych dla dalszego
rozwoju produktu.
Utworzenie partnerskiej sieci sprzedaży i marketingu pod wspólna marką da efekt w postaci:
* wykreowania marki grupy „produktów spożywczych”,
* wykreowanie marki grupy „produktów rękodzielnictwa, rzemiosła”
* oraz wykreowanie marki grupy produktowej "Usługi i produkty turystyki ".

Przystąpienie do sieci sprzedaży poprzedzone jest procesem certyfikacji produktów i usług. Decyzje o prawie używania marki MADE IN KARPATY będzie podejmowała Kapituła Pieczęci.

Certyfikacja produktów będzie odbywa się trzyetapowo poprzez wypełnienie
1. ankiety oferty dostawcy -DO POBRANIA
2. Tabeli danych do procesu certyfikacji -DO POBRANIA
3. Podpisanie umowy - projekt umowyDO POBRANIA *PDF

NON FOR PROFIT I KOMERCJA
Za udział w sieci sprzedaży, mechanizmy promocji marketingu i sprzedaży w okresie non for profit będą naliczane, ale nie będą pobierane opłaty.
Końcowymi działaniami projektu będzie przygotowanie podstaw prawnych funkcjonowania Przedsiębiorstwa (firmy z osobowością prawną), które będzie obsługiwać „partnerską sieć sprzedaży i marketingu pod wspólna marką” na zasadach komercyjnych.
Przejście od działalności not for profit do działalności komercyjnej nastąpi płynnie bez zachwiana systemu dostaw i dystrybucji.

Świadectwem posiadania prawa do używania marki będą pieczęcie lakowe, wręczane będą uroczyście w końcowym procesie certyfikacji wyrobów i usług.
Zakładamy, iż firma, która zostanie pozbawiona prawa do stosowania marki będzie zobowiązana do zwrotu pieczęci lakowych.
W okresie funkcjonowania non for profit opłaty certyfikacyjne nie będą pobierane.

Nabory użytkowników marki MADE IN KARPATY zostaną przeprowadzone trzykrotnie w drugim, trzecim i czwartym kwartale realizacji działań i będą skierowane do firm zainteresowanych otrzymaniem prawa do używania marki.
Proces naboru będzie trwał także po zakończeniu działań projektu ale przyznawanie prawa używania marki będzie realizowane na zasadach komercyjnych. Firmy, które skorzystają z wsparcia Funduszu Górskiego będą miały zagwarantowane preferencje w dostępie do procesu certyfikacji.
Przewidujemy organizację spotkań szkoleniowo-informacyjnych dla firm chętnych do udziału w projekcie.

URUCHOMIENIE KANAŁÓW DYSTRYBUCJI I SPRZEDAŻY.

Dla tych celów zostaną opracowanie i wydane dwa profesjonalne katalogi ofertowych marek usług turystycznych i wyrobów, zaplanowano wykorzystanie formy skoroszytowej katalogów co pozwala na dodawanie produktów i aktualizowanie oferty.

Pomocnym w działaniach marketingowych będzie funkcjonujący portal marki – miejsce zdobywania informacji i wymiany poglądów - i domena internetowa z oprogramowaniem hurtowni internetowej, która będzie elementem systemu sprzedaży - www.madeinkarpaty.org

Kolejnym kanałem dystrybucji będzie prowadzenie działalności akwizycyjnej na trenie całego województwa a ponadto wykorzystamy firmy typu handlowego korzystające z wsparcia Górskiego Funduszu Przedsiębiorczości.

RYNEK DOCELOWY DLA OFERTY SIECI
Rynkiem docelowym dla oferty Sieci będą mieszkańcy Podkarpacia, a także turyści z kraju i zagranicy odwiedzający Podkarpacie. Rozwój Sieci umożliwi oferowanie produktów na terenie całego kraju Akwizycja bezpośrednia prowadzona będzie na obszarze województwa podkarpackiego wśród firm handlowych Zaplanowano podpisaniu umów z firmami handlowymi, zlokalizowanymi między innymi na lotnisku w Jasionce - Rzeszów, w Solinie, Skansenie w Sanoku, na ustawienie stoisk promocyjnych.